OCHRONA PRZED PTAKAMI:

Ptaki zwykle kojarzą nam się z pięknymi, przyjaznymi stworzeniami, które chętnie karmimy na spacerze w parku czy na miejskim rynku nie zdając sobie sprawy, że te miłe osobniki często są źródłem wielu poważnych problemów.

Ptaki mogą być nośnikami groźnych bakterii, które mogą powodować u nas różne choroby lub alergie.

Ptasie odchody bywają bardzo uciążliwe, zawierają szkodliwe mikroorganizmy, brudzą elewację budynków a nawet prowadzą do jej zniszczenia. Dodatkowo gniazda ptaków, które często zakładane są na dachach budynków, są miejscem wylęgania się owadów i roztoczy.

Są miejsca w których często nie możemy pozwolić sobie na ich obecność i musimy zastosować środek, który skutecznie je odstraszy i zmienią miejsce swojego gniazdowania.

Nasza firma proponuje skuteczne metody zabezpieczenia obiektów przed ptakami :

  • Kolce – kolce to najbardziej powszechny i uniwersalny sposób odstraszania ptaków. Kolce mogą być wykonane z metalu bądź z plastiku, mają różną wielkość i gęstość mocowania. Idealne do montowania na wszelkiego rodzaju gzymsach, parapetach, balkonach, daszkach.
  • Siatki – posiadamy w swoim asortymencie siatki w różnych kolorach mogące dopasować się do koloru budynku oraz z różną średnicą oczek w zależności z jakiego rodzaju ptakami mamy problem. Dobrze zamontowana siatka daje nam pewność pozbycia się niechcianych gości na naszych budynkach.
  • Linki metalowe – jednym z rozwiązań są również metalowe linki montowane na parapetach lub gzymsach, które skutecznie odstraszają ptaki.
  • Żel optyczny FREE BIRD – jest to dyskretna i stosunkowo nowa metoda odstraszania ptaków, polega na rozłożeniu na gzymsach bądź parapetach tacek z żelem, które ptaki postrzegają jako płomienie.
  • Odstraszacze dźwiękowe – metoda ta polega na rozmieszczeniu w miejscu problemu głośników, z których emitowane są odgłosy ptaków drapieżnych skutecznie odstraszając inne osobniki.
  • Systemy elektryczne – ten sposób polega na zamontowaniu na gzymsach, daszkach bądź parapetach specjalne listwy, które w momencie kiedy usiądzie na nich ptak, listwa wysyła delikatny impuls elektryczny odstraszając ptaka nie wyrządzając mu żadnej krzywdy.